Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Služby občanům > Bezpečnost

Adršpašské skály již podruhé během týdne zavřené

Redakce / 22.02.2022, Teplice nad Metují - Náchodsko a Broumovsko
Skalní město trápí záplavy: odtátý sníh doplnily silné deště, které se v pondělí po 3 dnech opět vrátily. Dnes již na místě opět chumelí a údržbáři opravují vymleté cesty.

FOTOGALERIE - Adršpašské skály v bílém - leden 2022


Čtvrtek 17. února byl náročný pro celý region: řeka Metuje, která protéká i skalním městem, dle měření v Hronově a v Maršově nad Metují hlásila 2. povodňový stupeň. Adršpašské skály tak byly kvůli zaplaveným stezkám zavřené a brána do skal se neotevřela ani den poté. O víkendu se do skal opět vrátili turisté.

Bohužel situace se opakovala i 21. února, kdy vytrvalý déšť opět zvedl hladinu místních toků, které se vylily i na stezky, které vedou podél nich. 

V úterý 22. února je již pokladna Adršpašských skal otevřená a pokladní hlásí, že stezky již lze projít suchou nohou. Přesto doporučuje kvalitní nepromokavou obuv. Na místě mírně sněží, ale sníh se ve skalách udržel jen v soutěskách, zbytek odtál. 
Aktuálně zejména písčité stezky po záplavách upravuje a vrací do původního stavu celkem 5 údržbářů. 
V zimě není nutné se pro vstup do skalního města rezervovat, ale vstupné je v případě rezervace nižší. Pokud by bylo skalní město v den rezervace uzavřené, návštěvníci dostanou vouchery. 

V sousedních Teplických skalách sice povodně nebyly, ale návštěvníci, kteří zde mají v zimních měsících zcela volný vstup, by rozhodně měli mít nesmeky. Cesty zde jsou zledovatělé. 

Zasněžené Teplické i Adršpašské skály mají své příznivce, kteří oceňují v zimě klid a fotogeničnost místa. 

Velká voda 18. února 2022

Kateřina Sekyrková
Zdroj: fcb Adršpašské skály

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 749x
 
01.03.2023 - Obyvatelé a návštěvníci Trutnova mohou od 1. března 2023 využívat novou městskou vlakovou linku. Je provozována v pracovní dny a cestující na ní mohou využít všechny platné tarify, včetně tarifů IREDO a časového jízdného MHD Trutnov.
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.

Volná pracovní místa

Asistent prodeje (vinotéka Dvůr Králové)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí